راهنمای انتخاب دوربین مداربسته هایک ویژن و uniview

راهنمای انتخواب دوربین مداربسته هایک ویژن و uniview

راهنمای انتخاب دوربین مداربسته هایک ویژن و uniview

نصب دوربین مداربسته امروزه یکی از ملزومات مهم در هر مکان و کسب و کاری است. دوربین مداربسته تنها ابزاری برای حفاظت از اشخاص و اموال نیست, بلکه ابزاری است برای برنامه ریزی خدمت رسانی, کنترل منابع انسانی, برنامه ریزی اجرای پروژه های مختلف را آسان می کند.


برای انتخاب دوربین مداربسته باید به چه نکاتی توجه کنید؟

محل نصب دوربین مداربسته

دوربین مداربسته می تواند در مکان های سرپوشیده, محوطه های باز, سوله ها, ساختمان های اداری و تجاری, پالایشگاه , پمپ بنزین و بسیاری محل های دیگر قابل نصب است.

با توجه به محل نصب دوربین مداربسته باید استاندارد حفاظت در مقابل گرد و غبار و رطوبت که با علامت ip مشخص میشود را انتخاب کنید.

دوربین مداربسته ای که در محل های سرپوشیده نصب میشوند, کمتر در معرض رطوبت هستند و می توانند دارای استاندارد Ip66 باشند.

دوربین هایی که در محل های باز نصب میشوند حتما باید دارای استاندارد ip66 یا بهتر از آن ip67 باشند.

در محل هایی که دارای رطوبت یا بخارات شیمیایی و اسیدی هستند باید از دوربین های مداربسته با بدنه استیل استفاده کرد. این نوع دوربین مداربسته با نام دوربین های ضد خوردگی شناخته میشوند.
استاندارد دیگری که باید مورد توجه قرار بگیرد, حفاظت در مقابل ضربه و خرابکاری است که با درجه استاندارد ik مشخص میشود و اکثر دوربین های مداربسته ضد خرابکاری دارای درجه استاندارد ik10 هستند.

این نوع دوربین مداربسته می تواند ضربه ی یک جسم 5 کیلوگرمی را تحمل کند.


کیفیت تصویر دوربین مداربسته

امروزه دوربین های مداربسته با کیفیت تصویر 1 تا 12 مگاپیکسل تولید میشوند. برای محل های اداری و مسکونی برای کاهش هزینه ها معمولا کیفیت تصویر 1 تا 4 مگاپیکسل انتخاب میشود.

برای محوطه های باز معمولا کیفیت تصویر 2 تا 5 مگاپیکسل انتخاب مشود.

برای کاربرد های خاص نیز باید کیفیت تصویر مناسب انتخاب شود تا جزییات قانونی مانند چهره انسان و پلاک خودرو در فیلم دوربین مداربسته قابل شناسایی باشد.


کاربرد های خاص دوربین مداربسته

اگر از دوربین مداربسته تحت شبکه استفاده می کنید باید توجه کنید که هر دوربین تحت شبکه دارای قابلیتی است. به عنوان مثال تشخیص چهره انسان یا تشخیص پلاک خودرو

اگر در محلی قصد شناسایی و ثبت پلاک خودرو را دارید باید از دوربین مداربسته پلاک خوان استفاده کنید. این مدل دوربین ها دارای الگوریتم تشخیص پلاک هستند که پلاک خودرو را در فیلم دوربین مداربسته تشخیص و ثبت می کند.

دوربین مداربسته با قابلیت تشخیص چهره انسان نیز برای شناسایی و ثبت چهره انسان در فیلم دوربین مداربسته طراحی شده است.


بستر انتقال تصویر دوربین مداربسته

اگر در محلی قبلا دوربین مداربسته نصب شده است و اکنون قصد ارتقا دارید با این نکات توجه کنید:

ارتقا دوربین مداربسته آنالوگ, به دلیل وجود کابل کشی موجود تنها کافی است دوربین ها را به دوربین مداربسته turbo hd ارتقا دهید و دستگاه ضبط dvr نیز ارتقا خواهد یافت. به این ترتیب هزینه اجرای پروژه کاهش می یابد.

دوربین مداربسته در محل نصب نشده است, در این حالت به مقیاس پروژه توجه کنید. در پروژه های متوسط و بزرگ مقیاس گزینه مناسب نصب دوربین مداربسته تحت شبکه است. به عنوان مثال در کارخانه ها و مجتمع های تجاری البته بنا به درخواست مشتری می توان در پروژه های کوچک نیز از دوربین تحت شبکه استفاده کرد.


قدرت دید در شب مداربسته

قدرت دید در شب بین 10 متر تا 500 متر ساخته میشوند. برای انتخاب به محل نصب دوربین مداربسته و ابعاد محیط توجه کنید و دید در شب را با توجه به آن انتخاب کنید.


کاربرد های خاص  و انواع خاص دوربین مداربسته

دوربین مداربسته مخفی, این مدل دوربین دارای ابعاد کوچکی هستند و معمولا برای شناسایی نشدن دید در شب ندارند.

دوربین مداربسته چشم ماهی, این مدل دوربین دارای زاویه دید 180 درجه یا 360 درجه هستند و معمولا در مرکز یک محوطه مورد حفاظت نصب میشوند.

دوربین مداربسته اسپیددام, این مدل دوربین دارای قابلیت کنترل و چرخش از راه دور هستند و برای پوشش تصویر محوطه های بزرگ کاربرد دارند.
پیشنهاد می شود برای درخواست مشاوره رایگان به این صفحه مراجعه نمایید

دریافت قیمت های به روز و اخبار حفاظتی
مطالب آموزشی دوربین مداربسته
@cctvittech