صفحه اخبار

7 روند برتر برای صنعت امنیت در سال 2023

صنعت امنیت فیزیکی در سال های اخیر به سرعت در حال تغییر بوده است. توسعه‌ها و کاربردهای فناوری‌های پیشرفته در این صنعت همیشه در حال تحول مانند هوش مصنوعی، ادراک ماشین و اینترنت اشیاء، همیشه در حال شکستن مرزها هستند. 

ما شاهد بوده ایم که سیستم های امنیتی عمیقاً یکپارچه و جامع تر شده اند و با قابلیت هایی گسترش می یابند که اکنون وظایف هوشمندانه تری را برای بهبود کارایی در امنیت و همچنین سایر عملکردهای عملیاتی بر عهده دارند.

 همانطور که وارد سال 2023 می شویم، هایک ویژن می خواهد بینش هایی را در مورد هفت روند کلیدی که در صنعت امنیت مطرح می شوند به اشتراک بگذارد.

 
1. برنامه های کاربردی هوش مصنوعی متنوع هستند.
ما محصولات و برنامه های کاربردی هوش مصنوعی متنوع تری را دیده ایم که به حل مشکلات پیچیده روزانه کمک می کند و نیازهای پراکنده مشتریان را برآورده می کند.
 قابلیت‌های صوتی و نوشتاری هوش مصنوعی نیز توسط این صنعت مورد بررسی قرار می‌گیرد که با هوش مصنوعی بصری آغاز می‌شود. به عنوان مثال، تشخیص ناهنجاری صوتی مبتنی بر هوش مصنوعی برای تشخیص خرابی تجهیزات در محیط‌های صنعتی برای افزایش سطح ایمنی کارگران استفاده می‌شود.

علاوه بر این، خود فناوری هوش مصنوعی با آموزش و بهینه سازی خود بسیار سریعتر از یادگیری تحت نظارت به مرحله خودآموزی می رسد.


2. AIoT به پل زدن جهان فیزیکی و دیجیتالی ادامه می دهد
با توجه به هوش مصنوعی، ما معتقدیم که ترکیب AI و IoT (AIoT) همچنان یک روند اصلی برای سال 2023 خواهد بود و دامنه صنعت امنیت را تغییر می دهد.

 راه‌حل‌های AIoT بیشتری معرفی شده‌اند که نه تنها حفاظت‌های هوشمند را ارائه می‌کنند، بلکه به ارتقای کارایی عملیات در بسیاری از صنایع و سازمان‌ها نیز کمک می‌کنند.

3. تجربیات بصری با فناوری‌های تصویربرداری 24 ساعته بهبود می‌یابد
گرفتن تصاویر امنیتی با وضوح واضح و رنگ در تمام ساعات شبانه روز یک نیاز اصلی برای کاربران امنیت ویدیویی است، اما نور کم در شب همیشه بزرگترین چالش برای دستیابی به این هدف بوده است.

 
اکنون با توسعه چندین فناوری جدید تصویربرداری، شاهد رفع این چالش ها هستیم. فناوری ترکیب تصویر دو طیفی که از دو سنسور استفاده می‌کند برای ترکیب تصویربرداری IR و نور مرئی برای بازتولید رنگ‌های زنده در شرایط نور کم استفاده می‌شود. فناوری پردازش سیگنال تصویر مبتنی بر هوش مصنوعی (AI-ISP) از الگوریتم‌های یادگیری عمیق برای بهبود اساسی کاهش نویز بصری برای بهینه‌سازی تصویر در شب استفاده می‌کند.

4. قابلیت های ادراک به طیف وسیع تری گسترش می یابد
برای کاربردهای امنیتی، قابلیت‌های ادراک بسیار فراتر از نور مرئی است و در امتداد طیف الکترومغناطیسی گسترش می‌یابد تا قابلیت‌های درک جهان فیزیکی را به روش‌های جدید گسترش دهد.

به عنوان مثال، فناوری تصویربرداری فراطیفی در تجزیه و تحلیل ویژگی‌های تابش نوری و اتروفیکاسیون برای ثبت روند کیفیت آب در رودخانه‌ها و دریاچه‌ها استفاده شده است.

در باند موج میلی متری، محصولات رادار به اندازه گیری سرعت و مسافت وسیله نقلیه کمک می کنند.

باند اشعه ایکس به طور گسترده ای در بازرسی های امنیتی استفاده شده است و اکنون کاربردهای خود را در تشخیص نقص تجهیزات صنعتی گسترش داده است.

5. تمرکز بیشتر بر قابلیت استفاده از دستگاه ها و سیستم ها
قابلیت استفاده از دستگاه‌ها و سیستم‌ها بر زندگی روزمره متخصصان امنیتی تأثیر می‌گذارد، که اکنون با توجه به کمبود نیروی کار و افزایش هزینه نیروی کار در صنعت ما، تمرکز بیشتری را ایجاد کرده است. این روند از تولیدکنندگان می‌خواهد که محصولات خود را با فرآیند پیکربندی آسان‌تر بهینه‌سازی کنند، از تجربیات تعاملی بهتر استفاده کنند که زمان نصب را کاهش می‌دهد و هزینه‌های تعمیر و نگهداری تجهیزات و ایجاد مهارت را کاهش می‌دهد.

به عنوان مثال، نصب‌کنندگان بیشتری را می‌بینیم که ترجیح می‌دهند از برنامه‌های تلفن همراه به جای رایانه‌های شخصی در نصب و نگهداری دستگاه استفاده کنند، جایی که این فرآیند تعاملی و ساده به بهترین شکل ممکن انجام می‌شود.

6-برای پایداری به عملیات سبزتر و کم کربن تر می پردازیم
روند در تولید سبز و ابتکارات کم کربن در صنعت امنیت بسیار الهام بخش است. تولیدکنندگان امنیت محصولاتی با امید به زندگی طولانی تر، مواد و بسته بندی قابل بازیافت و استفاده از انرژی های تجدیدپذیر عرضه می کنند. هر یک از این ابتکارات ضایعات و انتشار گازهای گلخانه ای را کاهش می دهد. برای مثال، تقاضای دوربین های خورشیدی به دلیل اثربخشی ثابت شده آن در استفاده از انرژی پاک بی حد و حصر خورشید، همچنان در حال افزایش است.

و در تولید و عملیات روزانه، شرکت‌های بیشتری در صنعت اهداف میان‌مدت تا بلندمدت را برای مدیریت زیست‌محیطی تعیین کرده‌اند که از تولید کربن کمتر، مصرف انرژی کارآمد، و مدیریت زباله و مواد شیمیایی تا محیط‌های اداری سبزتر را شامل می‌شود.

7. Zero Trust همچنان به استراتژی امنیت سایبری تبدیل می شود
امنیت سایبری یک موضوع بسیار مهم و چالش برانگیز برای همه طرف‌های صنعت ما باقی می‌ماند، زیرا مشتریان و قانون‌گذاران بیشتر نگران امنیت داده‌ها و حریم خصوصی خود هستند و استانداردها و خواسته‌های بالاتری را در مورد این موضوع تعیین کرده‌اند. ما ارزش برجسته کردن ایده Zero Trust را برای همه در هنگام ایجاد استراتژی های امنیت سایبری می بینیم.

Zero Trust یک ابتکار استراتژیک است که برای جلوگیری از نقض داده ها با حذف مفهوم اعتماد از معماری شبکه یک سازمان توسعه یافته است. در امنیت سایبری، اعتماد به یک آسیب پذیری تبدیل می شود. Zero Trust رویکردی به امنیت سایبری است که دیکته می‌کند سیستم‌های متصل ما نباید «هرگز اعتماد کنند. همیشه تأیید کنید.»

0.00 0
  • نویسنده : علی عباسپور
    • امتیاز :
    • 0
    • 0
  • تاریخ انتشار : 1401/11/03
  • تعداد مشاهده : 287 بار

دریافت قیمت های به روز و اخبار حفاظتی
مطالب آموزشی دوربین مداربسته
@cctvittech