تلفن : 02634205606
شرکت هوشمند افزار آسیا نماینده رسمی محصولات هایک ویژن فروشگاه مرکزی:کرج . رجائی شهر . ابتدای بلوار سه باندی . جنب فروشگاه آی تی هوشمند دفتر مرکزی:کرج . رجائی شهر . ابتدای بلوار سه باندی - روبروی پارک - پلاک 80 و 83 تلفن های تماس:34216001-026 و 34216002-026 همین حالا تماس بگیرید!

ضربان ترافیک با فن آوری هوشمند

در سراسر جهان، بسیاری از شبکه های جاده ای در حال حاضر اشباع شده اند. این باعث تاخیرهای طولانی مدت برای رانندگان، افزایش ناامیدی و کاهش بهره وری می شود.

همچنین کیفیت ضعیف هوا ، باعث ایجاد خطرات بهداشت عمومی می شود. با وجود همه این مسائل، ترافیک بیش از حد اثر منفی بر کیفیت زندگی شهروندان و پایداری شهرها می گذارد. بر اساس یک مطالعه از INRIX، یکی از پیشگامان بینش های حمل و نقل، مسافران لس آنجلس در سال 2017 بیش از 100 ساعت در ترافیک بیش از هر شهر دیگر در جهان صرف کردند.

درد سر اصلی برای مقامات شهرستان

نیازی به گفتن نیست که ترافیک برای مدافعان شهر، به ویژه در شهرهایی که شهرنشینی سریع و رشد اقتصادی باعث افزایش مالکیت وسایل نقلیه شده است، درد سر می شود. مقامات شهر برای یافتن راه حل های درازمدت به علل ریشه ای تراکم ترافیک نگاه می کنند. در هنگ کنگ، کمیته مشورتی حمل و نقل شهر گزارشی را برای شناسایی سه عامل اصلی ترافیک بیش از حد منتشر کرد. اینها عبارتند از: "وسایل نقلیه بیش از حد در جاده ها"، "پارکینگ غیرقانونی" و "کارهای جاده ای بیش از حد" - عوامل که به شدت به ترافیک شهرها در سراسر جهان کمک می کنند.

فن آوری چگونه می تواند کمک کند

بسیاری از شهرها، ظرفیت ساختن جاده ای جدید را ندارند - یا به دلیل فضای موجود، اختلال در فعالیت های اقتصادی یا محدودیت های بودجه باعث می شود نیاز به فناوری های جدید احساس شود. در این شرایط، مقامات شهرها شروع به پیشنهاد فن آوری های هوشمند برای سفر سریع تر و امن تر مردم کردند . مجموعه ای از فن آوری های تسهیل ترافیک ، تکنولوژی ویدیوی نسل بعدی تکنولوژی است. به ویژه، نوآوری در هوش مصنوعی (AI) و یادگیری عمیق، نظارت تصویری استاندارد را با ویژگی هایی که اپراتورها را در مورد مسائل مربوط به ترافیک در زمان واقعی هشدار می دهند، می باشد . این به آنها اجازه می دهد اقدامات فوری انجام دهند تا خطوط را روشن کنند و جریان ترافیک را حفظ کنند.

سه راه حل با فن آوری هوشمند برای شهرهای آزاد

راه حل های ویدئویی نسل بعدی در حال حاضر به مقامات شهرها درکاهش تراکم ترافیک و صرفه جویی در زمان برای رانندگان کمک می کند که سه نمونه عبارتند از:

هدایت ترافیک

این نوع راه حل با استفاده از دوربین های هوشمند نصب شده در تقاطعات برای نظارت و گزارش جریان ترافیک در زمان واقعی است. با مشاهده دائمی جریان خطوط ترافیکی و شمارش وسایل نقلیه در مناطق مشخص شده جاده کار می کند. سپس داده ها به مراکز کنترل مدیریت ترافیک ارسال می شود که اپراتورها می توانند از ترافیک در سراسر شهر دیدن کنند.به طور بحرانی، این دیدگاه در سراسر جهان از ترافیک اجازه می دهد اپراتورها در زمان واقعی اقدام به کاهش علل ریشه ای از احتقان، مانند سوء استفاده از خطوط اتوبوس یا پارکینگ غیرقانونی. در صورت وقوع حادثه ترافیکی، راهکارهای هدایت ترافیک نیز اخبار خوبی برای رانندگان است. اطلاعات احتمالی در هر تقاطع برای آنها نمایش داده می شود، به آنها کمک می کند زمان ورود آنها را پیش بینی کنند و اگر تاخیر جدی یا پایدار باشند، مسیرهای جایگزین یا گزینه های سفر را انتخاب می کنند. در حالی که ویدئو یک عنصر مهم در راه حل است، ادغام کامل با سیستم های ثالث و الگوریتم ها نیز مورد نیاز است. به این ترتیب، داده های ترافیکی را می توان بر روی نقشه های شهر تجسم و به طور موثر به مرکز کنترل، رانندگان، خدمات اورژانسی و دیگران منتقل کرد.

کنترل سیگنال ترافیک

راه حل های کنترل سیگنال ترافیک اجازه می دهد تا چراغ های ترافیکی هماهنگ شوند تا ترافیک را به صورت آزادانه ادامه دهند. آنها اطلاعات ترافیکی را از سیستم هدایت ترافیکی مصرف می کنند تا درک کنند که ترافیک در تقاطع در حال ساخت است. برای انجام این کار، دوربین های ترافیک هوشمند، وسایل نقلیه ای را که از تقاطع عبور می کنند را شمارش می کنند و همچنین طول صف ها را در تقاطع تشخیص می دهند. آنها به طور همزمان داده های زمان واقعی را با سیستم سیگنال ترافیک به اشتراک می گذارند . بر اساس این داده ها، چراغ های راهنمایی می توانند به صورت خودکار برای جریان ترافیک هماهنگ شوند، به طوری که با افزایش یا کاهش زمان در دسترس برای عبور از تقاطع، اولویت ترافیک بیشتر یا کمتر قرار گیرد. این کمک می کند تا به سرعت سفر، کاهش ناامیدی رانندگان و حذف نیاز به مداخله دستی توسط پلیس راهنمایی و رانندگی زمانی که ترافیک در یک جهت است

اجرای ترافیک

در بسیاری از موارد، حمل و نقل ترافیکی ناشی از استفاده از جاده غیرقانونی یا غیر مسئولانه است، مانند پارکینگ غیرقانونی و استفاده از خطوط اتوبوس. با راه حل های ویدئویی ترافیکی مانند تشخیص رانندگی غلط، غیرقابل تعویض و تشخیص پارکینگ غیرقانونی، این نوع حوادث را می توان در زمان واقعی شناسایی کرد، به این ترتیب اپراتورها در مراکز کنترل ترافیک می توانند بلافاصله به مقامات اطلاع دهند. این باعث می شود که سریعتر به موارد رانندگی غیرقانونی یا غیر مسئولانه واکنش نشان داده شود و موانع را در جاده های شهر حذف کند، علاوه بر کمک به کاهش تراکم ترافیک، راه حل های ویدئویی همچنین می تواند به بهبود امنیت عمومی کمک کند. برای مثال می توان از آنها برای شناسایی رانندگان استفاده کرد که چراغ های قرمز را اجرا می کنند یا به طور خطرناکی رانندگی می کنند و اقدامات علیه آنها را انجام می دهند.

آینده ای بهتر برای شهرهای پربار

با مدیریت ترافیک شهری، اکنون دستورالعمل هایی در اختیار بسیاری از مقامات شهرها می باشد، فناوری هوشمند یک چراغ امید است. با نظارت بر ترافیک در زمان واقعی، این نوع راه حل ها به مقامات شهرها اجازه می دهند تا اقدامات فوری برای کاهش تنگناها - کاهش ناامیدی رانندگان، کاهش بهره وری از دست رفته و بهبود کیفیت هوا در شهرها انجام شود. علاوه بر این، تشخیص حادثه در زمان واقعی کمک می کند تا به بهبود استانداردهای رانندگی در کل، که در نهایت تعداد حوادث را کاهش می دهد و زندگی بهتر را موجب می شود.. این از موارد بخصوصی است که شهرها توانسته اند ساختار قانونی و مالی مناسب برای حمایت از پیاده سازی این نوع راه حل ها کنند

  • نویسنده : محمدعلی عباسپور
    • امتیاز :
    • 0
    • 0
  • تاریخ انتشار : 1397/09/11
  • تعداد مشاهده : 169 بار
مطالب ما در شبکه های اجتماعی
دوربین مداربسته مقاوم در برابر حرارت شدید
مطالب دوربین مداربسته دید در شب در کرج

لینک این مقاله در شبکه های اجتماعی
این مطلب در facebook               این مطلب در pinterest                  این مطلب در +google                   این مطلب در instagram                این مطلب درtwitter              

لینک کانال مجله تخصصی دوربین مداربسته در telegram