تلفن : 02634205606
شرکت هوشمند افزار آسیا نماینده رسمی محصولات هایک ویژن فروشگاه مرکزی:کرج . رجائی شهر . ابتدای بلوار سه باندی . جنب فروشگاه آی تی هوشمند دفتر مرکزی:کرج . رجائی شهر . ابتدای بلوار سه باندی - روبروی پارک - پلاک 80 و 83 تلفن های تماس:34216001-026 و 34216002-026 همین حالا تماس بگیرید!

در کابل کشی سیستم امنیتی از چه کابلی استفاده کنیم؟

مرغوبیت جنس کابل تاثیر مستقیم در پوشش دهی فاصله تصویر برداری دوربین بدون افت سیگنال دارد، بنابراین، انتخاب نوع مرغوب کابل توصیه کارشناسان شرکت دیدافزا به کاربران سیستم های نظارتی می باشد.

در نصب دوربین های مداربسته آنالوگ از کابل های RG استفاده میشود . کابل  RG 59  برای متراژهای کم تا ۳۰۰ متر درنصب دوربین های آنالوگ مناسب است. این نوع کابل کواکسیال در متراژ بالاتر افت سیگنال دارد 

کابل  RG 6 برای متراژ ۵۰۰ متر مناسب است و افت سیگنال ندارد.

کابل RG 11 قوی ترین کابل کواکسیال در نصب دوربین های آنالوگ است و تا متراز ۹۰۰ متر را بدون افت سیگنال پشتیبانی میکند.

در کابل کشی دوربین های IP از انواع کابل شبکه متناسب با تکنولوژی دوربین تحت شبکه استفاده میشود .

در سیم کشی دوربین های تحت شبکه کابل شبکه CAT5 معمولی ۴۰ تا ۵۰ متر گستره دید دوربین را تامین می کند. در فاصله بیشتر از ۵۰ متر برای جلوگیری از افت سیگنال کابل های مرغوب تر پیشنهاد می شود. البته، این موضوع بدون حالت POE میباشد. در حالت POE تا فاصله ۱۰ متر امکان پذیر است که در این مورد استفاده از کابل مرغوب تر توصیه میشود.


کابل شبکه CAT5E برای متراژ بالای ۵۰ متر در حالت معمولی و ۲۰ متر در حالت POE مناسب است.

کابل شبکه CAT6 برای ۱۰۰ متر در حالت معمولی و ۵۰ متر در حالت POE مناسب است.

کابل شبکه CAT6 SFTP برای متراژ تا ۱۴۰ در حالت معمولی و ۸۰ در حالت POE مناسب است.

کابل شبکه   CAT6 SFTP دارای تست FULUK برای متراژ ۲۰۰ متر معمولی و ۱۰۰ متر POE مناسب است.

اگر در پروژه های دوربین تحت شبکه متراژ بیشتر از ۲۰۰ متر باشد به منظور کیفیت بالای تصویر و جلوگیری از افت سیگنال پیشنهاد کارشناسان دیدافزا استفاده از تکنولوژی وایرلس است.


رعایت استاندارد در کابل کشی دوربین مداربسته تاثیر مستقیم بر وضوح تصویربرداری و خروجی تصویر سیستم امنیتی دارد، بنابراین، کاربران محترم سیستم های نظارتی با توجه به نیاز نظارتی خود بهتر است از انواع مرغوب کابل با توجه به نوع سیگنال های آنالوگ و دیجیتال دوربین مداربسته استفاده نمایند. همچنین، استفاده از کابل مناسب با توجه به میزان نور در هنگام روز و نیز در حالت دید درشب تاثیر بسیاری بر کیفیت تصویر خروجی و حتی قطع تصویربرداری دارد.

اهمیت مهندسی نصب در بهبود کیفیت تصویر خروجی دوربین مداربسته به چه میزان است؟

مهندسی نصب یک سیستم نظارتی به اندازه انتخاب دوربین مداربسته اهمیت دارد چرا که اگر شما از معروفترین برندهای جهانی در تامین نیاز نظارتی خود با کابل کشی غیر اصولی و بدون کارشناسی و سهل انگارانه استفاده نمایید کیفیت مناسبی در تصاویر خروجی دریافت نخواهید کرد. بنابراین، بدون در نطر گرفتن نوع و مدل سیستم امنیتی، یک کابل کشی قوی و موثر میتواند کیفیت تصویر مناسبی ارائه نماید

  • نویسنده : مدیر سیستم
    • امتیاز :
    • 0
    • 0
  • تاریخ انتشار : 1397/10/02
  • تعداد مشاهده : 83 بار
مطالب ما در شبکه های اجتماعی
دوربین مداربسته مقاوم در برابر حرارت شدید
مطالب دوربین مداربسته دید در شب در کرج

لینک این مقاله در شبکه های اجتماعی
این مطلب در facebook               این مطلب در pinterest                  این مطلب در +google                   این مطلب در instagram                این مطلب درtwitter              

لینک کانال مجله تخصصی دوربین مداربسته در telegram