تلفن : 02634205606
شرکت هوشمند افزار آسیا نماینده رسمی محصولات هایک ویژن فروشگاه مرکزی:کرج . رجائی شهر . ابتدای بلوار سه باندی . جنب فروشگاه آی تی هوشمند دفتر مرکزی:کرج . رجائی شهر . ابتدای بلوار سه باندی - روبروی پارک - پلاک 80 و 83 تلفن های تماس:34216001-026 و 34216002-026 همین حالا تماس بگیرید!

تشخیص حرکت motion detection

تشخیص حرکت motion detection
موقعیت هایی پیش می آید که یک منطقه از مکانی خاص را برای نظارت در نظر می­ گیرید و قابلیت تشخیص حرکت را در دوربین مدار بسته فعال می­ کنید.

این قابلیت در بیشتر محصولات نظارتی جدید اعم از آنالوگ HD و دیجیتال موجود است و برای استفاده از آن می توانید به پنل تنظیمات دستگاه رفته و آن را فعال کنید.

نحوه عملکرد

تشخیص حرکت یک مفهوم ساده به نظر می­آید . کاری که در آن انجام می شود مقایسه تغییرات دیده شده در یک فریم نسبت به فریم بعدی است . برای مثال ، وارد شدن یک شئ متحرک به تصویر می تواند زنگ هشدار را بکار بیاندازد . در این روش به صورت پی در پی تصاویر مقایسه می­شوند و اگر در تعداد کافی و مشخصی از پیکسل های موجود در فریم ها تغییری دیده شود ، نرم افزار دوربین حرکت را تشخیص داده و هشدارهای لازم را به شما می دهد.

فعال نمودن قابلیت تشخیص حرکت

سیستم تشخیص حرکت در دوربین های مدار بسته امروزه بسیار پیشرفت کرده است . و می توان تنظیمات آن را در دوربین و همچنین در نرم افزار مدیریت تصاویر (VMS) فعال کرد . تشخیص آنکه مقدار تغییرات در حد لازم و کافی برای ایجاد آلارم هست یا نه به درصد حساسیت یا Sensivity  آن در تنظیمات وابسته است .

درصد حساسیت ، به تغییرات نور در پیکسل ها وابسته است . درصد Sensivity بالاتر نسبت به تغییرات جزئی تر حساس بوده در حالیکه درصد Sensivity پایین تر برای تغییرات بزرگ تر در تصویر استفاده می­شود ، از طرفی درصد پیکسل هایی که دچار تغییر شده اند نیز اهمیت دارد . اگر شما یک درب را زیر نظر گرفته­اید ، با تعیین میزان حساسیت روی 50٪ ، هنگام ورود یک سوژه بزرگ در ابعاد یک انسان به اتاق هشدار بکار خواهد  افتاد .

مزایای استفاده از تشخیص حرکت

صرفه جویی در هزینه ها

شاید کمی دور از ذهن به نظر آید اما در صورت عدم استفاده از این نوع دوربین ها شاید مجبور باشید فردی را برای اهداف نظارتی خود استخدام کنید . شخصی که همواره باید بر تغییرات صورت گرفته در دوربین ها نظارت داشته و اطلاع رساننی کند . طبیعتاً شما باید دستمزدی به این فرد پرداخت کنید.

صرفه جویی در زمان

اغلب اوقات زمان زیادی صرف نظارت بر اموال در برابر نفوذ افراد می­گردد . اما با استفاده از دوربین های تشخیص حرکت ، می توان در زمان خود صرفه جویی کرد و وقت خود را صرف اهداف بهتری در شرکت خود نمود . دوربین همیشه می تواند در حالت آماده به کار باشد و هنگامی که یک شی یا انسان را ببیند ، به طور خودکار شروع به ضبط کند، چند دقیقه بعد وقتی حرکتی دیده نشود ، دوربین ضبط را متوقف کرده و به حالت آماده به کار بر می گردد. شما هر زمان که بخواهید می توانید تصاویر ضبط شده را مشاهده کنید .

عملکرد حفاظتی بهتر

اگر عملکرد دوربین های معمولی را با دوربین های تشخیص حرکت مورد مقایسه قرار دهید، متوجه می­ شوید که دوربین های با قابلیت تشخیص حرکت امنیت بیشتری را فرآهم می­آورند .شما می­توانید چه در حفاظت از خانه خود و چه در محل کار خود از آن­ها استفاده کنید .

کارایی بالاتر

کارایی دوربین های تشخیص حرکت بسیار بیشتر از دیگر انواع دوربین مداربسته معمولی می­ باشد. این امر به این خاطر است که دوربین تنها صحنه های مهم را ضبط می کند. و تنظیمات آن به گونه ای می­باشد که پس از تشخیص شروع به ضبط می کند. این بدین معنی است که آلارم در صورت ضرورت فعال می­شود . مزیت آن این است که فضای کمتری از هارد اشغال شده و فقط صحنه هایی را که لازم است به ثبت می­رسد
  • نویسنده : محمدعلی عباسپور
    • امتیاز :
    • 0
    • 0
  • تاریخ انتشار : 1397/11/14
  • تعداد مشاهده : 147 بار
مطالب ما در شبکه های اجتماعی
دوربین مداربسته مقاوم در برابر حرارت شدید
مطالب دوربین مداربسته دید در شب در کرج

لینک این مقاله در شبکه های اجتماعی
این مطلب در facebook               این مطلب در pinterest                  این مطلب در +google                   این مطلب در instagram                این مطلب درtwitter              

لینک کانال مجله تخصصی دوربین مداربسته در telegram