تلفن : 02634200921-5
شرکت هوشمند افزار آسیا نماینده رسمی محصولات هایک ویژن فروشگاه مرکزی:کرج . رجائی شهر . ابتدای بلوار سه باندی . جنب فروشگاه آی تی هوشمند دفتر مرکزی:کرج . رجائی شهر . ابتدای بلوار سه باندی - روبروی پارک - پلاک 79 و 83 تلفن های تماس:02634200921-5 همین حالا تماس بگیرید!

محاسبه پهنای باند مصرفی در دوربین های تحت شبکه ip

میزان پهنای باند مصرفی در دوربین های تحت شبکه IP همان طور که در جدول ذیل مشاهده می کنید وابسته به عوامل مختلفی است.

مواردی مانند فرمت ضبط که معمولا سه فرمت رایج H.264 ، MPEG.4 و MGPEG می باشد.پارامترهایی مانند رزولوشن در دوربین های تحت شبکه که از ۱ مگاپیکسل شروع می شود و نیز کیفیت ضبط که سه حالت پایین ،متوسط و بالا دارد.

برای داشتن تصویر حالت نرمال حداقل فریم باید ۲۵ باشد .با کاهش تعداد فریم پهنای باند مورد نیاز کاهش می یابد.در جدول ذیل تعدادی از حالتهای مختلف را مشاهده می کنید.واضح است که با افزایش تعداد دوربین پهنای باند مصرفی نیز افزایش می یابد.

با توجه به مقادیر ارایه شده در جداول فوق می توان به صورت تقریبی میزان پهنای باند مصرفی دوربین ها را محاسبه کرد.اطلاع از میزان پهنای باند مصرفی در دریافت تصاویری واضح و بدون افت کیفیت نهایی لازم است.

در شکل ذیل میزان فشرده سازی تصاویر را در فرمت های مختلف ضبط نشان می دهد.با توجه به شکل و همچنین جداول بالا فرمت  H.264 بیشترین مقدار فشرده سازی و کمترین مقدار فضای ذخیره سازی یعنی زمان بیشتر برای ضبط نیاز دارد را نیاز دارد.

  • نویسنده : محمدعلی عباسپور
    • امتیاز :
    • 0
    • 0
  • تعداد مشاهده : 395 بار
  • تاریخ انتشار : 1398/01/19
مطالب ما در شبکه های اجتماعی
دوربین مداربسته مقاوم در برابر حرارت شدید
مطالب دوربین مداربسته دید در شب در کرج

لینک این مقاله در شبکه های اجتماعی
این مطلب در facebook               این مطلب در pinterest                  این مطلب در +google                   این مطلب در instagram                این مطلب درtwitter              

لینک کانال مجله تخصصی دوربین مداربسته در telegram

دریافت قیمت های به روز و اخبار حفاظتی
مطالب آموزشی دوربین مداربسته
@cctvittech