تلفن : 02634200921-5
شرکت هوشمند افزار آسیا نماینده رسمی محصولات هایک ویژن فروشگاه مرکزی:کرج . رجائی شهر . ابتدای بلوار سه باندی . جنب فروشگاه آی تی هوشمند دفتر مرکزی:کرج . رجائی شهر . ابتدای بلوار سه باندی - روبروی پارک - پلاک 79 و 83 تلفن های تماس:02634200921-5 همین حالا تماس بگیرید!

آشنایی با سوییچ لایه دو شبکه قسمت دوم

no picture

سوئیچ های شبکه را اغلب با عناوین لایه 2 و لایه 3 می شناسیم.

نحوه کارکرد سوئیچ لایه 2 شبکه

لایه 1، به عنوان لایه فیزیکی، شرایط ارتباط الکتریکی را مشخص می کند و چندان برای خریداران سوئیچ مورد توجه نیست. در واقع در لایه 2 (لایه پیوند داده) است که بیشتر این سوئیچ ها برای تصمیم گیری درمورد انتقال پکت داده (Packet) به یک شبکه مورد توجه قرار می گیرند.

در این لایه است که به عنوان مثال یک سوئیچ می تواند آدرس MAC دو دستگاه را داخل یک شبکه پیدا کند و بین آن ها ارسال و دریافت صورت گیرد.

سوئیچ های لایه 2 ، آدرس MAC را به صورت خودکار پیدا می کنند و جدولی را درست می کنند که می تواند برای ارسال پکت های انتخابی مورد استفاده قرار گیرد.

برای مثال اگر یک سوئیچ پکتی را از آدرس MAC خاصی از پورت 1 دریافت نماید و سپس متوجه شود که پکت مربوط به کدام آدرس MAC می باشد، از این به بعد به راحتی برای ارسال پکت به هر پورت دیگر، از پورت 1 استفاده می کند.

از آنجایی که اطلاعات سوئیچ های لایه 2 به راحتی قابل بازیابی هستند، پکت ها می توانند خیلی سریع از طریق کابل پرسرعت شبکه ارسال شوند.

 بنابراین میزان تأثیرگذاری سوئیچینگ لایه 2، خیلی کم بوده یا اصلا بر عملکرد یا پهنای باند شبکه اثری نمی گذارد و از آنجایی این تجهیزات نسبتاً ساده هستند و نیاز به نصب و مدیریت ندارند، برای استفاده مناسب، ارزان و سهل العمل هستند.

کاری که سوئیچ لایه 2 نمی تواند انجام دهد این است که هیچ قابلیت هوشمندی برای ارسال پکت ندارد. این سوئیچ ها نمی توانند پکت را بر اساس آدرس IP یا براساس اولویت بندی پکت به وسیله نرم افزارهای خاص ارسال کنند و مثلاً نمی توانند بر روی ترافیک Voice over IP پهنای باند تضمینی به کابران ارائه کنند.


🔹هوشمند افزار آسیا نمایندگی هایک ویژن: 2-02634216001
@cctvittech

  • نویسنده : محمدعلی عباسپور
    • امتیاز :
    • 0
    • 0
  • تعداد مشاهده : 283 بار
  • تاریخ انتشار : 1398/01/28
مطالب ما در شبکه های اجتماعی
دوربین مداربسته مقاوم در برابر حرارت شدید
مطالب دوربین مداربسته دید در شب در کرج

لینک این مقاله در شبکه های اجتماعی
این مطلب در facebook               این مطلب در pinterest                  این مطلب در +google                   این مطلب در instagram                این مطلب درtwitter              

لینک کانال مجله تخصصی دوربین مداربسته در telegram

دریافت قیمت های به روز و اخبار حفاظتی
مطالب آموزشی دوربین مداربسته
@cctvittech